Kesä on täällä – on aika päästää verkostot laitumelle!
Etelä-Pohjanmaan ja Pohjanmaan kauppakamarit kutsuvat teidät yhteisiin Laidunkauden avajaisiin Kyrö Distillerylle Isokyröön. Kesä on hyvää aikaa tulla ulos toimistoista, tavata uusia ihmisiä ja antaa verkostojen kasvaa – aivan kuin laidunkauden alussa kuuluukin.
Aamun aikana pääset tapaamaan yritysedustajia molempien kauppakamarien verkostoista, kuulemaan Isonkyrön kuulumisia sekä tutustumaan Kyrö Distilleryn tarinaan ja toimintaan tislaamokierroksella.
Tapahtumassa palkitaan kaksi alueen yritystä erinomaisesta hallitustyöstään Rosterinuija– ja Pikkunuija-palkinnoilla, jotka jakaa Hallituspartnerit Pohjanmaa.
Luvassa on rentoa minglausta, uusia kontakteja, Kyrön tarinaa sekä yllätyksiä. Tapahtuma huipentuu bisnespikatreffeihin, joissa pääset tutustumaan muihin osallistujiin lyhyiden keskustelujen kautta – ehkäpä löydät uuden yhteistyökumppanin, asiakkaan tai idean.
Ohjelma:
8.30 Aamiainen tarjolla
9.00 Tervetuloa! Etelä-Pohjanmaan kauppakamari & Pohjanmaan kauppakamari
9.15 Terveisiä Isostakyröstä:
– kunnanjohtaja Tero Kankaanpää, Isonkyrön kunta
– toimitusjohtaja Jouko Vuolle, Isonkyrön Kehitys,
– Isonkyrön, Vähänkyrön ja Laihian Yrittäjät
9.40 Rosterinuija ja pikkunuija -palkitsemiset, Annika Puro-Aho ja Mika Mettalo Hallituspartnerit
9.50 Bisnespikatreffit
10.30 Kyrö Distilleryn yritystarina ja tehdaskierros / tasting, vapaata minglausta
12.00 Tapahtuman päätös
Tule siis mukaan avaamaan laidunkausi hyvässä seurassa!
Tervetuloa mukaan!
Ilmoittaudu mukaan!Huomioithan, että tapahtumassa otetaan valokuvia, jotka voidaan julkaista kauppakamarin sivuilla sosiaalisessa mediassa. Ilmoitathan kuvaajalle, jos et halua julkaisuun mukaan.